Kredyt konsolidacyjny
Kredyt konsolidacyjny to połączenie wielu kredytów i zobowiązań w jedno łatwiejsze do spłaty zobowiązanie. Kredytobiorca bierze nowy kredyt, który pozwala na spłatę wszystkich innych zobowiązań, a następnie spłaca jedną, niższą ratę do jednego wierzyciela - banku udzielającego kredytu konsolidacyjnego.

Od czego zależy rata kredytu konsolidacyjnego?
Suma wszystkich zobowiązań do konsolidacji
Im wyższa jest suma tych zobowiązań, tym więcej będzie potrzebne pieniędzy na pokrycie ich salda i tym samym wyższa będzie kwota kredytu konsolidacyjnego. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze konsoliduje się wszystkie zobowiązania, a jedynie te, które generują najwyższe koszty. W przypadku kredytu konsolidacyjnego warto zastanowić się, które zobowiązania faktycznie warto skonsolidować, aby zminimalizować koszty całego procesu.
Wysokość oprocentowania dotychczasowych kredytów i zobowiązań
Bank, który udziela kredytu konsolidacyjnego, bierze pod uwagę oprocentowanie dotychczasowych zobowiązań, ponieważ na jego podstawie określa wysokość oprocentowania nowego kredytu. Im wyższe oprocentowanie dotychczasowych kredytów, tym wyższe oprocentowanie będzie miało nowe zobowiązanie.
Rodzaj raty
Istnieją dwa rodzaje rat: rata stała i rata malejąca. W przypadku raty stałej rata jest taka sama przez cały okres kredytowania, natomiast w przypadku raty malejącej rata jest wyższa na początku i stopniowo maleje wraz z postępem spłaty kredytu.
Okres spłaty kredytu konsolidacyjnego
Im dłuższy okres spłaty kredytu, tym mniejsza rata, ale także większy koszt całkowity kredytu (ze względu na dłuższy czas, przez który pobierane są odsetki).
Zdolność kredytowa kredytobiorcy
Zdolność kredytowa to zdolność do spłaty zobowiązań związanych z kredytem konsolidacyjnym. Im wyższa zdolność kredytowa, tym większa szansa na uzyskanie kredytu konsolidacyjnego o korzystnych warunkach.
Wysokość wkładu własnego
Wysokość wkładu własnego, który kredytobiorca może wnieść przy ubieganiu się o kredyt konsolidacyjny: Wkład własny to część kosztów kredytu, jaką kredytobiorca pokrywa samodzielnie. Im wyższy wkład własny, tym mniejsza kwota kredytu konsolidacyjnego i niższa rata.
Jakie są zalety kredytu konsolidacyjnego?
W skrócie kredyt konsolidacyjny to korzystne rozwiązanie problemów finansowych firmy, gdyż:
- Umożliwia spłatę jednego, zsumowanego zobowiązania, a nie kilku osobnych,
- daje wygodę przedsiębiorcy, który nie musi martwić się kilkoma terminami spłaty pożyczki,
- daje możliwość zaciągnięcia dodatkowych zobowiązań,
- w jego przypadku możliwe jest wydłużenie czasu spłaty,
- pozwala firmie wyjść z problemów finansowych.
Dla kogo kredyt konsolidacyjny to dobre rozwiązanie?
To propozycja kierowana zarówno do młodych, jak i do nieco bardziej doświadczonych przedsiębiorców, którzy z różnych przyczyn napotkali na swojej drodze przeciwności.
Tak naprawdę kredyt konsolidacyjny, o który wnioskuje właściciel zadłużonej firmy, nie musi wiązać się z odmową! W wielu przypadkach niepotrzebne są nawet żadne zabezpieczenia ani dodatkowe kwestie, z jakimi musi liczyć się przedsiębiorca.
W jakim przypadku można ubiegać się o kredyt konsolidacyjny dla firm?
Kredyt konsolidacyjny dla firm to niemal doskonała propozycja dla właścicieli firm, którzy borykają się z problemem zbyt dużej ilości zobowiązań oraz z nadmiernym obciążeniem budżetu firmy.
Kredyt konsolidacyjny dla firm to doskonała propozycja rozwiązania tych problemów i spłaty zaciągniętych, być może w sposób pochopny zobowiązań.
Dzięki zdecydowaniu się na taką formę kredytowania istnieje możliwość obniżenia wysokości spłacanej raty, co przyczyni się do odciążenia firmowego budżetu i poskutkuje możliwością jego dalszego rozwoju.
Zazwyczaj banki starają się stworzyć taki kredyt, którego łączna rata jest niższa, niż spłata każdego zobowiązania w sposób osobny.
Oprócz obniżenia raty bez wątpienia jest to także wygoda organizacyjna dla przedsiębiorcy, gdyż nie musi on pilnować terminów spłaty wszelkich zobowiązań, pamiętając o zapłaceniu jednej, głównej sumy, która wpłacana jest każdego miesiąca.
Niektóre banki oferują także możliwość czasowego zawieszenia spłaty zobowiązań oraz w niektórych przypadkach oferują także możliwość podniesienia kwoty pożyczki.
Dlaczego warto zaufać specjalistom?
Wieloletnie doświadczenie
Jesteśmy firmą z wieloletnim stażem na rynku. Nasz zespół składa się wyłącznie z ekspertów, którzy posiadają doskonałą znajomość branży bankowej. Kredyty od samego początku istnienia NGDK stanowiły kluczowy segment naszej oferty.
Oferujemy Państwu bogate doświadczenie, dokładne przygotowanie teoretyczne a także praktyczną znajomość branży bankowej.
Specjalistyczne przygotowanie
Specjalistyczne przygotowanie pozwala nam wskazać Państwu najbardziej atrakcyjną ofertę kredytu konsolidacyjnego również w oparciu o czynniki, które nie są podawane przez banki w prospektach informacyjnych.
Negocjacje w imieniu klienta
Oprócz doradztwa kredytowego nasza oferta zawiera także negocjowanie w imieniu klienta warunków kredytu z bankiem(każdy kredyt konsolidacyjny jest inny, co oznacza konieczność stosowania różnych technik negocjacyjnych) jak też profesjonalną pomoc i poradnictwo w problemach z ZUS i US.